CZ Biom – České sdružení pro biomasu

Domů > Tiskové zprávy > Specializovaný odkaz o biopalivech na www.biom.cz

7/5/2010: Specializovaný odkaz o biopalivech na www.biom.cz

CZ Biom právě spustil na svých stránkách www.biom.cz specializovanou rubriku na vytápění rodinných domů a budov biomasou. Jedná se především o tvarová biopaliva, jako jsou pelety, brikety a dřevní štěpka. Stránky poskytují přehled o způsobech vytápění různými typy kotlů a kamen využívajících biomasu.
Při tvorbě stránek CZ Biom spolupracuje se SFŽP, stránky budou postupně aktualizovány a doplňovány o praktické informace. Cílem projektu je především popularizace tvarových biopaliv a rozhýbání trhu s peletami a kotli na biomasu v České republice. Stránky budou také sloužit jako propagační nástroj programu Zelená úsporám.
Odkaz je přístupný z hlavního menu na stránkách www.biom.cz nebo přímým linkem nahttp://biom.cz/cz-pelety-a-brikety.
Uživatelé stránek dostanou ucelené informace o možnostech vytápění RD biomasou a budou se moci rozhodnout např. mezi automatickými kotli na pelety, krbovými kamny nebo zplynovacími kotli na dřevo. Součástí stránek je také on-line mapa výrobců a dodavatelů pelet, briket a štěpky, stejně jako výrobců kotlů využívajících tato biopaliva.
Pro odpovědi např. na otázky jak zvolit vhodný kotel i palivo, na co si dát pozor při výběru dodavatele, jaké budou investiční i provozní náklady při vytápění biomasou a další, navštivte stránky http://biom.cz/cz-pelety-a-brikety.