CZ Biom – České sdružení pro biomasu

Domů > Tiskové zprávy > POZVÁNKA CZ BIOM: Workshopy na téma “Energetické využití rychlerostoucích dřevin“

22/3/2012: POZVÁNKA CZ BIOM: Workshopy na téma “Energetické využití rychlerostoucích dřevin“

Konec března bude patřit rychlerostoucím dřevinám. Přichází jaro a tedy i ideální čas pro téma dřevin. V tomto případě těch rychlerostoucích. Proto pro Vás České sdružení pro biomasu CZ Biom v rámci projektu BIO-HEAT připravilo workshopy zaměřené na využívání RRD jako energetického zdroje pro lokální výtopny a systémy centrálního zásobování teplem.

Součástí programu bude i exkurze na výmladkovou plantáž RRD a výtopnu využívající dendromasu. A aby měli možnost se dozvědět nejnovější poznatky z této oblasti opravdu všichni, přichystal CZ Biom workshopy ve dvou největších městech republiky – v Praze a v Brně.

Co je cílem workshopů?

Nabídnout relevantní informace o využívání RRD jako energetického zdroje, ale i poskytnout prostor pro navázání kontaktů a pro vzájemnou diskusi nad problémy z oboru.

Co se na workshopech dozvíte?

Informace o vhodných způsobech a technologiích pěstování RRD, ale i požadavcích na vyráběnou dendromasy ze strany koncového odběratele. Neméně významným tématem tohoto oboru, které zde zazní, je ale také ekonomika a rentabilitě procesu pěstování RRD a legislativní podmínky nejen pro povolování výsadby rychlerostoucích dřevin, ale i ve vztahu k novému zákonu o podporovaných zdrojích OZE.

A teď konkrétně…

Na co se v programech workshopů se můžete těšit?

  • Přednášky týkající se využívání RRD jako energetického zdroje, ale i ekonomiky a legislativních novinek oboru.
  • Prezentování úspěšný příkladů využití biomasy z výmladkových plantáží pro lokální výtopnu.
  • Mezi přednášejícími vystoupí dlouholetí pěstitelé, odborníci z oboru i zástupci teplárny na biomasu.
  • Součástí programu jsou i exkurze na výmladkovou plantáž RRD a na výtopnu na biomasu.

Jak se na worshop přihlásit?

To nejpodstatnější je, že vstup na workshopy “Energetické využití rychlerostoucích dřevin“ je ZDARMA. Navíc na účastníky čeká množství informačních materiálů a občerstvení.

1. workshop – Praha
Kdy a kde:
26. a 27. března 2012 od 09:00 v areálu Technologického centra AV ČR (Ve Struhách 27, 160 00 Praha 6 – Bubeneč)

2. workshop – Brno
Kdy a kde:
31. března a 3. dubna 2012 09:00 v areálu výstaviště BVV Brno, pavilon P – sál P1 (seminář) a Kongresovém centrum – sál B (exkurze)

Worshopy pořádá CZ Biom, pokud máte dotazy ohledně programu, či máte zájem se zaregistrovat na jeden z těchto dvou termínů, prosím, kontaktujte Lenou Šimkovou, e‑mail: simkova@biom.cz.