CZ Biom – České sdružení pro biomasu

Domů > Školení PRV 2018 > Kurz provozu bioplynových stanic

Kurz provozu bioplynových stanic

Školení:

14.-16.3.2018 – Bitozeves – uskutečněno

25.-27.4.2018 – Výrovice (okres Znojmo) – uskutečněno

9.-11.5.2018 – Soběšice (okres Klatovy) – uskutečněno

10.-12.10.2018 – Valašské Meziříčíuskutečněno


Délka trvání školení: 3 dny

Počet lidí: 12

Program

I. den
9:00-9:30  příjezd a úvod
 9:30-12.30  krizové situace v provozu
12.30-13:00 oběd
 13:00-15:30  první pomoc
15:30-16:00 přestávka
16:00-19:00 hra je také práce
19:00-22:00 večeře
II. den
 7:30-8:30 snídaně
 9:00-12:30 současné a budoucí faktory ovlivňující chdo BPS
 12:30-13:00 oběd
13:30-15:00 zajištění bezpečnosti a povinnosti zodpovědné osoby
15:00-18:30 práce v prostředí s nebezpečím výbuchu
19:00-22:00 večeře
20:00-22:00 wellness
III. den
7:30-8:30 snídaně
8:30-9:00 přesun
do cca 15. hodin exkurze na BPS Jeseník nad Odrou a elektromobilita

INFORMACE KE ŠKOLENÍ:

Jde o penzion Na kraji lesa, který je opravdu na kraji lesa a na kraji obce. V podstatě u penzionu končí silnice a pokračuje jen polní cesta. Finále silnice je hodně úzké a není kolikrát znát, zda to skončí někde ve dvoře nebo to má pokračování. Nelekejte se toho a hlavně přizpůsobte prosím styl jízdy. U penzionu je několik parkovacích míst  a v případě obsazení je možné využít k parkování okraj příjezdové cesty nebo rozšířený plácek těsně pod penzionem. Veškeré aktivity ve středu a čtvrtek budou probíhat na penzionu a v přilehlém objektu restaurace se salónkem v podkroví. Bohužel kapacita ubytování není taková, aby bylo možné všechny z Vás umístit do samostatných pokojů, a tak bude třeba se nějak kumulovat. Myslím, že to ale nebude na úkor pozitivního zážitku, protože pokoje jsou pěkně řešené. V případě zájmu bude možné ve čtvrtek večer navštívit místní wellnes. To platí i pro ty, co nebudou na penzionu ubytování, stejně tak platí pro všechny pozvání na večeři s přátelským a otevřeným pokecem. V pátek nás čeká exkurze na nedalekou BPS a v rámci této exkurze bude ještě řeč o používání elektromobilů s tím, že si bude možné jej i na místě vyzkoušet. Povíme si i o možnostech dobíjení elektromobilů přímo z BPS. Na školení prosím volte pohodlný oděv umožňující jak dlouhé sezení, tak i drobné aktivity. Toto školení se bude v mnohém lišit od ostatních a doufám, že si tuto výjimečnost skvěle užijete.

 

Záměr a cíl

Školení bude zaměřeno na majitele, provozovatele či obsluhu bioplynových stanic (dále jen BPS) s cílem zajistit zvýšení jejich znalostí v oboru legislativa, biologie, řízení provozu a první pomoci. Školení je důležité i z pohledu vzájemného setkání a výměny zkušeností. Probíhat bude jako třídenní, první dva dny bude probíhat teoretická a praktická výuka. Třetí den bude organizována návštěva BPS s cílem ukázat problémová místa či využít zvláštní příležitosti při opravách BPS. Celé školení zvýší znalosti účastníků v oboru a přinese nové kontakty potřebné pro obor. Součástí školení je i kurz první pomoci orientovaný právě na prostředí BPS s certifikací dle § 103 odstavec 2 zákoníku práce.

Náplň školení

Školení se bude soustředit na nejdůležitější záležitosti týkající se praktické stránky provozu BPS, a to hlavně v oborech:

  • Bezpečnost provozu a dokumentace týkající se bezpečnosti (TIČR, IP, Václav Pešek, ECoGas Technology)
  • Biologické procesy a vyhodnocení, řízení, optimalizace (Tomáš Rosenberg)
  • Řízení provozu a regulace výkonu včetně vlivu druhu vstupních substrátů (Tomáš Rosenberg)
  • Legislativní povinnosti pro provoz BPS, provozní dokumentace, výkazy (ČIŽP, OTE, CZ Biom)
  • Možnosti uplatnění elektřiny a tepla, způsob obchodu
  • Novela energetického zákona a zákona o podporovaných zdrojích + doprovodná legislativa
  • První pomoc

Součást školení a cena

Školení je pro účastníky ZDARMA. V rámci školení budou zahrnuty veškeré materiály týkající se řešené problematiky, výukové hodiny, exkurze, 3x oběd, 2x večeře, káva, čaj, nealko a drobné občerstvení. Účastníci budou přispívat na ubytování.

Certifikát o proškolení obsluhy BPS – Každý, kdo bude chtít, může projít školením a testem v úrovni povinného proškolení na tlakové nádoby a plynové zařízení. Školení zajišťuje školící revizní technik, který bude přítomen na místě. Záleží tedy na každém účastníkovi, zda bude pouze proškolen, nebo se podrobí i testu a získá oficiální potvrzení.

Pro účastníky je možné zajistit ubytování. Prosíme o informaci, zda budete chtít ubytování zařídit.

Místo

Penzion Na kraji lesa

Podlesí-Křivé 610

757 01 Valašské Meziříčí

Registrace: kapacita naplněna, přijímáme přihlášky náhradníků!

Bez registrace se není možné školení zúčastnit!

 

DŮLEŽITÉ: Po úspěšném přihlášení Vám na email účastníka 1 přijde během cca 1-2 hodin potvrzovací email, že Vaše registrace proběhla v pořádku. Pokud takový email neobdržíte, pravděpodobně došlo k problému a, prosím, vyplňte registraci znova.

Informace o osobních údajích:

Subjekt údajů dává svou registrací souhlas se zpracováním svých osobních údajů, tedy jména, příjmení, emailu a jiných kontaktních údajů spolkem CZ Biom – České sdružení pro biomasu,  z.s., sídlo Drnovská 507/73, 161 00 Praha, IČ: 61383929, DIČ CZ61383929. CZ Biom – České sdružení pro biomasu,  z.s. zpracuje osobní údaje pro účely zasílání pozvánek na budoucí akce, informování o aktivitách CZ Biom a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím emailu. Subjekt údajů má možnost udělený souhlas kdykoliv odvolat dopisem nebo emailem na sekretariat@biom.cz.

(V případě nesouhlasu Vám CZ Biom nebude moci zasílat informační emaily a veškerá komunikace bude muset probíhat korespondencí!)